Arka Kapak
İncele

Dünyam Ülkem Bölgem Kültürüm

(1 müşteri değerlendirmesi)

Dünyam Ülkem Bölgem Kültürüm Eğitici Etkinlik Kitabı’nın örnek iç sayfalarını görmek için “İncele” butonuna basınız.

Dünyam Ülkem Bölgem Kültürüm Eğitici Etkinlik Kitabı; çocuklara, kendi kültürlerinin ve farklı kültürlerin özelliklerini tanıtırken, eğitimcilere de planlı, programlı ve eğlenceli bir içerik sunmaktadır. Çocuklar için eğlenceli ve bilgi dolu “Dünyam Ülkem Bölgem Kültürüm Eğitici Etkinlik Kitabı”; asetat, kazı öğren, çıkartma ve karekodlu sayfalarıyla, dünyayı, ülkeleri, tarihi yapıları ve yetişen ürünleri okul öncesi çocukların gelişim özelliklerine göre tanıtıyor.

100.00 

Stok kodu: MEY0201201103 Kategoriler: ,

Dünyam Ülkem Bölgem Kültürüm Eğitici Etkinlik Kitabı

Çocuklara, kendi kültürlerinin ve farklı kültürlerin özelliklerini tanıtırken, eğitimcilere de planlı, programlı ve eğlenceli bir içerik sunmaktadır. Çocuklar için eğlenceli ve bilgi dolu “Dünyam Ülkem Bölgem Kültürüm Eğitici Etkinlik Kitabı”, asetat, kazı öğren, çıkartma ve karekodlu sayfalarıyla; dünyayı, ülkeleri, tarihi yapıları ve yetişen ürünleri okul öncesi çocukların gelişim özelliklerine göre tanıtıyor. Kitap, özel ölçüsü ve spiralleriyle etkili ve kolay kullanım sağlar.

Kapağın iç kısmında, kitap içeriğine yer verilmiştir. İçeriğin tamamı gerçek görsellerle çalışılmıştır. Kitapta, çocukların eğlenerek öğrenebilecekleri asetatlı sayfalar bulunmaktadır. Şeffaf olan bu sayfalarla, birbirinden farklı etkinlikler yapabilirsiniz. Mutfak etkinliği, deney ve gözlemleme, verileri kaydetme gibi daha birçok etkinliğe sistematik bir şekilde yer verilmiştir.

Gezegenler, dünya, kıtalar, ülkeler, bölgeler gibi bir akış ile genelden özele doğru çalışılmıştır. Çocukların kolayca algılayıp aktif olarak katılımlarını sağlayacak etkinliklere yer verilmiştir. Ayrıca ülkemizin yedi bölgesini ve bu bölgelerdeki çeşitli tarihi yapıları, meşhur yiyecekleri ve yetişen tarım ürünlerini öğreneceksiniz! Tanıtılan müzik aletlerini, yanlarındaki karekodları okutarak ve sesleri dinletilerek yaşantısal eğitim verilmesi amaçlanmıştır. Bazı ülkeler ile ilgili birçok eğlenceli kültürel etkinliklere yer verilmiştir.

Eğitimciler bu kitabı, eğitim ve öğretim yılı boyunca, çocukların gelişim özelliklerine göre planlarına dahil ederek kullanabilirler. Ayrıca Dünyam Ülkem Bölgem Kültürüm Kitabı’nın özel bir günlük plan programı bulunmaktadır. Bu plan programına, karekodlarla veya egitim.morelmayayincilik.com adresinden ulaşabilirsiniz.

Genel Yayın Yönetmeni

Murat Yazıcı

Hazırlayan

Zarife Üspolat Yazıcı

Editör

Y. Canberk Tan

Grafik Tasarım

Damla Abdik Tan

Yaş

1. Sınıf, 4, 5, 6, 7, Okul Öncesi Öğrencileri

Baskı

1. Baskı, Temmuz 2020

ISBN

978-605-06694-0-4

Ölçü

23×29,7 cm

Sayfa

60

Kâğıt

1. Hamur 80 gr

Cilt

Spiral

Yazar

Zarife Üspolat Yazıcı

Yayıncı

Mor Elma Yayıncılık

1Dünyam Ülkem Bölgem Kültürüm için inceleme

  1. İsimsiz (doğrulanmış kullanıcı)

İnceleme ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha Avantajlı!